نشینمنگاه تنهایی های من

نشینمنگاه

۸۰۶ مطلب توسط «bsj sajjad» ثبت شده است

در نسخه 5 ورد پرس در قسمت ارسال مطلب با ارور زیر روبه رو شدید؟نگران نباشید

"The editor has encountered an unexpected error"


بله نگران نباشید کافیست افزونه yoa st را موقتا غیر فعال کنید یا ارتقا دهید.

در صورت عدم بهبود افزونه هاتونو کامنت بزارید

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۶ آذر ۹۷ ، ۱۶:۰۹
bsj sajjad

نظر شما در مورد صحبت های پسر و دختر در روز خاسگاری  چیه پسر دختر ها معمولا چه چیز هایی از هم میپرسن ؟ به نظر شما چی باید بپرسن؟اگر شما باشید چی میپرسید؟

 معمولی خصوصی یا ناشناس فرقی نمیکنه هر جوری مایلید فقط نظر بدید

۱۵ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۱۰ مهر ۹۷ ، ۱۵:۲۷
bsj sajjad
شروع درگیری تجاری با چین :
ترامپ بعد از برنده شدن در قافله انتخابات با توجه به وعده های انتخاباتی خود تعرفه هایی را بر روی کالا های چینی وضع کرد که با واکنش چین مواجه شد و این را جنگ تجاری نامیدند و شروع به مقابله به مثل کردند و تا همین الان هم هر دو کشور در حال تدابیر برای کاهش ضرر های ناشی از این جنگ اقتصادی هستند.

انتقال سفارت فلسطین اشغالی  به قدس :
این اقدام امریکا با وجود دست نشانده بودن اکثریت مقامات کشور های عرب و مسلمان منطقه خاور میانه  واکنشات فراوان مردمی و به طبع آن اقدامات شاید اندک و بی تاثیر آما ارزشمندی را در خاور میانه به دنبال داشته و اتحاد عجیبی در میان مسلمانان در مقابل اسرائل ایجاد کرده .

خروج یک طرفه امریکا از برجام :
با توجه به پیش بینی ها ترامپ دست به یک کار تبلیغاتی زد و در جریان تخریب دولت قبلش یعنی دولت اوباما در اقدامی دیوانه بار یک طرفه از برجام خارج شد و تحریم های جدیدی بر علیه ایران وضع کرد که مخالف قطع نامه سازمان ملل بود شاید اوایل کار ترامپ فکر میکرد تهران تسلیم شده و درخواست دولت ترامپ برای عقب نشینی و حتی عقب نشینی تبلیغاتی یا حتی یک دیدار دو جانبه را رد نخواهد کرد و ترامپ شاید با خود فکر میکرد میتواند مثل کره شمالی و دیدار های اخیرش از آن بهره برداری سیاسی کند. اما با مقاومت شدید مقامات ایرانی روبرو شد و رهبر معظم انقلاب حسن روحانی و ظریف هرسه تاکید برا مواضع گذشته داشتند.

خسته شدن اروپا از بدعهدی امریکا :
بعد از خروج امریکا از برجام اروپا به شدت به دنبال حفظ برجام و مقابله با تحریم های ایران است از طرفی به دنبال جایگزینی یورو برای دلار به عنوان ارز جهانی با پشتوانه است

تحریم ها علیه روسیه و جنگ لفظی :
شروع تحریم های روسیه از دولت اوباما شروع شد و در دولت ترامپ هم ادامه پیدا کرد به دلیل وابسته بودن اروپا به گاز روسیه  و روابط دو جانبه مستحکم(روسیه چین ایران و ترکیه )که در نهایت باعث تضعیف بیش از پیش دلار و اقتصاد امریکا شده و روابط دو جانبه بین روسیه و بلوک شرق غرب را محکم تر خواهد کرد

سقوط هواپیمای روسی در فراز سوریه :
شاید برایتان جالب باشد بدانید بعد از سقوط هواپیمای روسی در آسمان سوریه که کارشناسان دلیلش را تهاجم اسرائیل به خاک سوریه و کارشکنی این کشور دانستند روسیه در اقدامی تلافی جویانه سریعا اقدام به تجهیز ارتش سوریه به سامانه دفاع هوایی اس 300 کرد در ابتدا شاید عده ای فکر میکردند در نهایت روسیه عقب نشینی میکند ولی با خبر استقرار این سامانه در طرطوس جامعه جهانی مخصوصا فلسطین اشغالی در شوک عجیبی فرو رفت.

صحبت های اخیر وزرای امور خارجه امریکا و روسیه :
بعد از صحبت های جنجالی پمپئو وزیر امور خارجه امریکا و جواب های دولت روسیه و دعوت به جنگ خواندن حرف های پمپئو تمام نگاه ها منتظر جبهه بندی های سخت و محکم پیش از تنش های آتی هستند

انتشار گزارش وزارت خزانه داری و دوبرابر شدن کسری بودجه :
وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارش ماهانه خود منتشر کرده که کسری تجاری این کشور 214 میلیارد دلار در ماه آگوست بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است.حال باید دید آیا ترامپ میتواند در آینده با چاپ دلار بدون پشتوانه مانند گذشته اقتصاد خود را تقویت کند !

توقف صادرات نفت کویت به آمریکا :
با توجه به جذابیت بازار های آسیایی کویت چندی پیش اعلام کرد صادرات این کشور به امریکا متوقف شده این امر نیز به نوبه خود به افزایش قیمت نفت کمک کرد

مقاومت اعضای تاثیر گذار اوپک در برابر افزایش تولید نفت :
در ابتدا شاید امرکا قصد داشت با افزایش تولید نفت اوپک جای خالی نفت ایران و افزایش تقاضای جامعه جهانی را تامین کند اما در استانه تحریم های ابان امریکا اوپک به شدت در مقابل افزایش تولید نفت مقاومت میکند.

قدرت نمایی موشکی و پهپادی سپاه در سوریه
بعد از افتضاحات شلیک های موشکی امریکا و اسرائیل به سوریه در چند دوره و اخیرا هم در روز های اخیر سپاه با موشک های نقطه زن خود جلسات فرماندهان و انبار های مهمات تروریست ها را موشک باران کرد از طرفی پرنده های بدون سرنشین رادار گریز سپاه هم بمباران های دقیقی را بر فراز تروریست ها داشتند که از طرفی اسرائیل را از بابت دقت و تکنولوژی و امریکا را دراستانه تحریم های سخت نفتی ایران و تهدید ایران به بستن تنگه هرمز  شگف زده کرد !


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ مهر ۹۷ ، ۱۳:۳۰
bsj sajjad
دلار
حباب دلار گذشت
خبر ها حاکی از رسیدن دلار به زیر 9000 تومان است پیش بینی ها کاهش را ادامه دار دانسته و خبر از دلار 6 هزار تومنی میدهند!

در شرایط فعلی عوامل زیادی برای کاهش قیمت دلار وجود دارند که به آن ها اشاره خواهد شد.
از دلایل کاهش قیمت دلار میتوان افزایش قیمت دلار و عدم موافقت اوپک با افزایش تولید نفت را دانست از طرفی با تیره شدن روابط امریکا با چین و روسیه و ترکیه که شرکای اصلی تجاری ایران هستند این کشور ها بیش از پیش بدنبال تجارت با پول های ملی خود هستند از سوی دیگر سیاست های ارزی بانک مرکزی و جلسه چند روز پیش هیئت دولت و افزایش اختیارات بانک مرکزی نیز بی تاثیر نبوده !حمله شبانه سپاه به عمق خاک تروریست ها در سوریه از طرفی شایعه هایی وجود دارد که در آینده نزدیک دلار به کلی از سبد ارزی دولت حذف خواهد شد.
در بازار  ارز دلار های خانگی به سمت بازار سرازیر شده و مردم به هر قیمتی به دنبال فروش دلار های خود هستند به زودی عرضه و تقاضا برابر شده و پیشبینی ها حتی از رکود ناشی از هیجان های کاذب قیمت دلار حکایت میکنند.

از طرفی در شرایط فعلی تجارت جهانی دلار شدیدا در معرض سقوط کامل قرار گرفته
از شروع دولت ترامپ جنگ اقتصادی بین چین که بزرگترین طلبکار تجاری امریکا نیز هست  وروسیه که یکی از بزرگترین اقتصاد های دنیاست شروع شده ترامپ دیوانه وار درگیری اقتصادی جدیدی را با ترکیه که یک کشور توریستی است شروع کرد از طرفی با خارج شدن از برجام  و تحریم های جدید علیه تهران  و مقاومت تهران در برابر امریکا  نوید روز های بدون دلار تجارت جهانی داده میشود.

صرافی ها دلار نمیخرند و حتی دلالان هم دم از چهار هزارتومن میزنند!
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ مهر ۹۷ ، ۱۲:۰۴
bsj sajjad

خدا موجود است یعنی وجود دارد !

وجود مساوی موجود بودن است

فکرش را بکنید عده ای در حالی که خدا وجود مطلق است آن را موجود به معنای جسم داشتن در نظر میگیرند در حالی که وجود خدا با عدم جسم بودنش ممکن میشود و نه با جسم داشتن که داشتن جسم نشانه محدودیت است

خدا محدود نمیشود


پ ن : در دریای عمیق غرق میشوید در حالی که تقلا میکنید تا جان خود را نجات دهید امیدی دارید به کمکی ماورای طبیعت به چیزی که میدانید وجود دارد او به شما راه را نشان داده اما شما اشتباه کردید ! حالا او پدرانه دست شمارا میگیرد و با یک تکه چوب جان شمارا نجات میدهد


۳ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰ ۰۸ مهر ۹۷ ، ۰۰:۰۲
bsj sajjad